ایران سکو

ویژگی دستکش های پزشکی لاتکس پودردار و مزایای آن

مقدمه

بعضی از افراد هستند که نسبت به دستکش پزشکی لاتکس معمولی حساسیت دارند و اگر از آن استفاده نمایند دچار مشکلاتی از نظر سلامتی می شوند و به همین منظور از دستکش لاتکس پودردار استفاده می نمایند تا دچارهیچ مشکلی نشوند.

دستکش لاتکس پودردار به خصوص در جاهایی مثل اتاق عمل و زایمان که میزان حساسیت نسبت به آلودگی ها به شدت بالاست می تواند موجب نجات جان بیماران شود و از ورود بعضی از باکتری ها که بر روی دستکش هستند به بدن جلوگیری نماید.

استفاده از دستکش لاتکس پودردار به دلیل این که بعضی از ویژگی هایی مثل آنتی باکتریال بودن را با خود دارد می تواند کمک کند پزشکان و پرستاران دچار عوارضی مثل التهاب و خارش های پوستی نشوند و با تمرکز زیاد به کارهای خود در اتاق عمل بپردازند.

در ادامه برای این که بهتر با دستکش لاتکس پودردار آشنا شوید ابتدا خواهیم گفت که این محصول چیست و سپس به ویژگی ها و مزایای استفاده از آن اشاره خواهیم کرد تا شما خواننده عزیز و گرامی نسبت به آنها آگاهی بیشتری پیدا کنید.

 

دستکش لاتکس پودردار چیست؟

دستکش‌های لاتکس پودردار یک نوع از دستکش کار با ویژگی‌های خاصی هستند. این دستکش‌ها عمدتاً در صنایع غذایی، پزشکی، آزمایشگاهی و حوزه‌هایی که نیاز به حفظ بهداشت و پاکیزگی دست می‌باشد، استفاده می‌شوند. این دستکش‌ها از لاتکس یا نیتریل ساخته شده‌اند و دارای پودر زیادی بر روی سطح داخلی آنها می‌باشند که باعث حرکت سریعتر دست ها در دستکش می شود.

استفاده از پودر در دستکش‌های لاتکس پودردار ممکن است به کاربر اطمینان بیشتری در قرار گرفتن دست در دستکش بدهد و همچنین از عرق و رطوبت دست جلوگیری می‌کند. این دستکش‌ها علاوه بر اینکه به عنوان یک باریکه محافظتی در برابر مواد آلرژی‌زا عمل می‌کنند، از لحاظ پوششی نیز تضمین‌کننده حفاظت از دست‌ها در برابر مواد مختلف و آلودگی های احتمالی می‌باشند. به علاوه، لایه پودری این دستکش ها موجب افزایش راحتی در استفاده و خارج کردن دست از دستکش می‌شود. این دستکش‌ها معمولاً با اندازه‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند تا به اندازه و نیاز کاربران مختلف پاسخگو باشند.

این نوع از دستکش ها مناسب برای استفاده در مصارف پزشکی حساس مثل اتاق عمل و زایمان هستند، این دستکش ها خاصیت کشسانی بالایی دارند و میزان مواد شیمیایی مضر در بافتشان نسبت به لاتکس معمولی بسیار پایین تر است که همین مورد موجب شده تا افراد حساس از آن استقبال کنند.

ویژگی دستکش های پزشکی لاتکس پودردار و مزایای آن

همچنین مقاله تاثیر استفاده از دستکش در کاهش انتقال عفونت را نیز حتما مطالعه فرمائید.

ویژگی دستکش های پودردار:

دستکش های پودردار ویژگی های زیادی دارند اما از آن جایی که مقاله ما کوتاه و محدود است به چند مورد مهم تر اشاره می نماییم تا شما خواننده عزیز و گرامی تا حدودی نسبت به آنها آشنایی پیدا کنید.

1- پیشگیری از عفونت:

یک ویژگی مهم و اساسی دستکش لاتکس پودردار در کاربردهای پزشکی و بهداشتی است که به خوبی می تواند از انتقال عفونت ها به بیماران و یا خود پرسنل درمان جلوگیری کند. در حقیقت این دستکش به خاطر نوع ساختاری که دارد به عوامل بیماری زا اجازه نمی دهد تا به مدت طولانی بر روی آن بمانند و خود را به نقطه دیگری منتقل نمایند و موجب بیماری افراد دیگری که با آن برخورد دارند شوند.

2- محافظت از پوست:

یک ویژگی مهم دستکش لاتکس پودردار این است که برای پوست دستان شما نرمی و حفاظت فیزیکی را فراهم می آورد و از دست ها در برابر خشک شدن و عواملی که سبب آسیب به پوست می شوند به خوبی محافظت می کند.

زمانی که این دستکش ها را افراد می پوشند به علت تنفسی که دارد دست دچار عرق سوزی شدید نمی شود تا بودن دستکش بر روی دستان غیر قابل تحمل نشود بلکه کمک می کند تا کاربر تمرکز بالایی داشته باشد و بتواند سرعت بیشتری از خود در کارها نشان دهد.

3- مقاومت در برابر ترک و پارگی:

یکی از ویژگی های بزرگ دستکش لاتکس پودردار عمر مفید طولانی آن می باشد که در برابر عواملی مثل ترک خوردگی و پارگی به شدت مقاومت دارد و می تواند در بسیاری از کارهای سنگین دوام بیاورد.

لاتکس های معمولی نسبت به لاتکس های پودردار از میزان مقاومت ضعیف تری برخوردار هستند و اگر فشار بیش از اندازه به آنها بیاید به طور قطع نخواهند توانست مقاومت کنند و ممکن است در حین کار ناگهان پاره شوند و خطراتی را برای مصرف کننده به وجود بیاورند.

4- انعطاف پذیری:

شاید اگر بخواهیم انصاف را رعایت نماییم باید بگوییم که بزرگ ترین ویژگی دستکش لاتکس پودردار انعطاف پذیری بالایش می باشد که همین اجازه می دهد تا شما به راحتی بتوانید از دستگاه ها و ابزارهای مختلف بدون نگرانی از آسیب استفاده کنید.

این دستکش ها معمولا به صورت فری سایز تولید می شوند و خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری بالایشان موجب می شود تا هر دستی با هر سایزی به راحتی داخلشان جا بشود و از دستان استفاده کننده در مقابل خطرات بالقوه ای که وجود دارد به خوبی محافظت و نگهداری کنند.

5- جذب عرق بالا:

یک ویژگی قابل تامل دیگر دستکش لاتکس پودردار این است که چربی و رطوبت را به خوبی از بین می برد و به عرق دستها اجازه می دهد که جذب لایه داخلی اش شود و به خاطر تنفس پذیری بالایی که دارد خیلی سریع خشک می شود تا دست ها حس ناخوشایندی پیدا نکنند و موجب بر هم خوردن تمرکز استفاده کننده نشوند.

ویژگی دستکش های پزشکی لاتکس پودردار و مزایای آن

مزایای استفاده از دستکش پودردار:

مزیت های استفاده از دستکش لاتکس پودردار باعث شده که این محصول به طور خاص مورد توجه کادر پزشکی و درمان قرار بگیرد. علت استقبال آنها از این نوع دستکش ها این است که این محصول بخوبی میتواند جلوی انتقال بسیاری از بیماری هایی که وجود دارد را بگیرد و موجب مشکلات بیشتری برای بیماران نشود.

1- حفاظت مناسب از دست ها:

یک مزیت استفاده از دستکش پودردار این است که می تواند دست ها را در برابر آسیب های محیطی مانند مواد شیمیایی، باکتری و ویروس‌ هایی که در محیط های کار وجود دارد مورد محافظت قرار می دهند.

این دستکش ها زمانی که مورد استفاده قرار می گیرند به خوبی تمام نقاط دست را می پوشانند و اجازه نمی دهند تا عوامل خارجی ای که وجود دارد به راحتی خود را به دست برسانند و مشکلاتی را برای افراد استفاده کننده به وجود بیاورند.

2- بهبود قابلیت چسبندگی:

پودر موجود در دستکش‌ لاتکس پودردار می تواند کمک کند تا دستکش‌ ها بهتر بر روی دست قرار بگیرند و افراد در زمان کار بتوانند حواس خود را بسیار بهتر به کاری که مشغولش هستند بدهند. به خصوص در حین انجام کارهای پزشکی که احتمال سر یا لیز خوردن لوازم از دست وجود دارد، قابلیت چسبندگی کمک می کند تا هیچ گونه خطری ایجاد نشود و افراد بتوانند با نهایت دقت کار خود را به یک سرانجام مطلوب برسانند.

3- افزایش دقت:

یکی از مزایای استفاده از دستکش لاتکس پودردار این است که موجب افزایش دقت در انجام کارها می شود چون باعث کاهش لغزندگی دست ها شده و کمک می کند تا افرادی که آن را پوشیده اند بر روی کارهای خود تمرکز بالاتری داشته باشند و کارها را با سرعت بسیار بیشتری به جلو پیش ببرند.

4- بهبود شرایط بهداشتی:

استفاده از دستکش لاتکس پودردار می تواند به بهبود شرایط بهداشتی در محیط‌ های کاری مثل بیمارستان ها و آزمایشگاه ها کمک کند، زیرا اجازه نمی دهد که عوامل بیماری زا بر رویش بنشینند و به راحتی از جایی به جای دیگر خود را منتقل نمایند و موجب بیماری افراد حاظر در آنجا شوند.

5- کاهش هزینه‌ ها:

در نهایت بزرگ ترین مزیت استفاده از دستکش لاتکس پودردار این است که می تواند کمک کند تا هزینه‌ ها اندکی کاهش پیدا کند. تهیه کردن این دستکش ها نسبت به دیگر دستکش ها آسان است و از جاهایی مثل داروخانه و سوپر مارکت ها می توان آنها را تهیه کرد و معمولا قیمت بالایی ندارند که همین موجب می شود به شدت پرطرفدار باشند و مورد استفاده قرار بگیرند.

در انتها

همان طور که در این مقاله خواندید ویژگی ها و مزیت های خوبی که دستکش لاتکس پودردار دارد موجب شده تا افرادی که نسبت به لاتکس معمولی حساسیت دارند به استفاده از آنها رو بیاورند تا دچار عوارض پوستی مثل التهاب و خارش نشوند.

در انتها لازم به ذکر است که شرکت ایران سکو با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع دستکش ضد برش، این امکان را برای شما فراهم ساخته تا با ارزانترین قیمت نسبت به خرید دستکش کار ضدبرش لاتکس و نیتریل اقدام نماید. ایران سکو این آمادگی را دارد تا محصولاتش را برای شما مشتریان عزیز در هر کجا ارسال کند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *