ایران سکو

رویه‌های بازگردانی کالا

آسودگی خاطر و خرسندی مشتریان همیشه از اولویت‏‌های ایران سکو بوده است و ما در این راستا می‏‌کوشیم تا همه سفارشات در شرایط خوب و مورد قبول به دست مشتری برسد. با این وجود احتمال دارد مشتریان گرامی پس از خرید، با مشکلاتی روبرو شوند که در اینجا خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی از طرف ایران سکو هستند و مشمول ۳ روز مهلت تست و بازگشت کالا می شوند. البته این گارانتی شامل کالاهای گارانتی دار که از طرف شرکت سازنده گارانتی شده نمی باشد. در مورد این کالاها اقدامات مربوطه باید از طریق شرکت گارانتی کننده صورت گرفته و ایران سکو در این روند نقشی ندارد.

return

شرایط بازگردانی کالا

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد

 • اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا، به ایران سکو اطلاع داده شود.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور انداختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران سکو بازگردانده شود.
 • برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات روی محصول، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (پارگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. منظور از استفاده نادرست مواردی مانند کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد

 • وجود مغایرت و تفاوت، باید حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش ایران سکو از طریق تلفن، واتس اپ، تلگرام یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل دیده شدن است، مانند رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • عکس محصولات برای اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است گاهی جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی جزئی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 • در صورتی که امکان شناسایی مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن حتما خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران سکو بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

توجه:

بند ۱ : درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هرگونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

بند ۲ : از آنجا که ایران سکو یک وب‌سایت فروشگاهی آنلاین است، حق بازگردانی کالا براساس شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)

اگر مشتری از خرید خود صرف نظر کند یا پشیمان شود

 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش‌های ایران سکو به شماره تلفن 09926376873 اطلاع داده شود.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا یک  روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
 • با استناد به “بند ۱” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

توجه :

بند ۱ : انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد. هرگونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

بند ۲ : از آنجا که ایران سکو یک وب‌سایت فروشگاهی آنلاین است، حق بازگردانی کالا براساس شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود)

اگر در هنگام حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد

 • آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش ایران سکو اطلاع داده شود.
 • با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسوله ها، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ایران سکو تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
 • لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ایران سکو بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ایران سکو ارسال شود.
 • در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه تحویل بسته قابل مشاهده باشد، مشتری ملزم است از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ایران سکو بازگردانده شود.

توجه :
پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور نهایتا به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ایران سکو در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و در صورت عدم اقدام مشتری جهت تحویل گرفتن کالا، با انقضای این مهلت ایران سکو در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

کالا را چطور ارسال کنید؟

– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ایران سکو جداً خودداری کنید. لطفاً قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان پشتیبانی تماس بگیرید. درغیر اینصورت مسئولیت مفقود شدن کالا به عهده مشتری می باشد.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
– درصورت ارسال با پست، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به فضاهای مجازی ایران سکو به شماره 09926376873 ارسال فرمائید.

 

بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید:

استان قم – قم – معلم غربی ۲۱ – پلاک ۳۰۵

کد پستی : ۳۷۱۵۷۹۸۷۹۸

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش ایران سکو برسد، هزینه‌های ارسال به عهده ایران سکو می باشد.
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، عکس قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به فضاهای مجازی پشتیبانی ایران سکو ارسال شود.
– در صورت انصراف از خرید مشتری، یا تایید نشدن ایراد و مغایرت توسط کارشناسان ایران سکو، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.