ایران سکو

تاثیر استفاده از دستکش کار برای سلامت کارگران

مقدمه

تجربه نشان داده است که در محیط های صنعتی و کاری هر چه ابزار و لوازم بهتری در اختیار داشته باشید، بهتر می توانید دست ها و دیگر اعضای خود را مصون نگه دارید، زیرا تضمین سلامت در این محیط ها در گرو استفاده از ابزار مناسب است.

حفظ سلامت کارگران در محیط های صنعتی و شغلی یکی از بزرگترین وظایف هر کارفرمایی می باشد. طبق قوانین وضع شده کارفرمایان باید تمامی تجهیزات ایمنی مورد نیاز در محل کار اعم از دستکش ایمنی، کلاه ایمنی، عینک ایمنی و غیره را در اختیار کارگران قرار دهد و در صورت عدم رعایت این موضوع، کارگر می تواند به مراجع قضایی شکایت کند.

برای این که صاحبان کار دچار این مشکلات نشوند بهتر است ابزار و تجهیزات ایمنی مناسب را در محیط کار خود فراهم نمایند. وجود این لوازم هر چند بر میزان هزینه های جاری شما خواهد افزود ولی در بلند مدت تاثیرات خوبی بر جا خواهد گذاشت.

دستکش کارگری

حفظ سلامت کارگران موجب می شود که کارهای شما با نظم و ترتیب بهتری ادامه پیدا کند که این مورد در دراز مدت باعث رشد و اعتلای هر چه بیشتر کارخانه است و بسیار بهتر در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می گیرد.

معمولا اگر به تجربه کارخانه های موفق توجه نمایید بر روی حفظ سلامت کارگران خود تاکید ویژه دارند. زیرا می دانند اگر یک نیروی کار حرفه ای را از دست بدهند کارهایشان با وقفه مواجه می شود و خسارت آن به خودشان بر می گردد.

دردسرهای مربوط به عدم رعایت ایمنی کارگران تا اندازه ای زیاد است که به شما کارفرمایان عزیز توصیه اکید می نماییم حتما لوازم و ابزار ایمنی مناسب تهیه نمایید تا مجبور نشوید با مشکلاتی از این دست که بحران ساز هستند سر و کله بزنید.

چه بسیار کارفرمایان زیادی بوده اند که این نکته را در نظر نگرفتند و به فکر صرفه جویی بیشتر در موضوعی بوده اند که با جان و سلامت کارگران در ارتباط بود و در نهایت دست یا اندامی از کارگر قطع شد و کارها با مشکلات عدیده روبرو گشت.

دقیقا مشکلاتی مثل قطع عضو و به خطر افتادن سلامت کارگران از این دست هستند و همه به دنبال مقصر جلوه دادن دیگران خواهند بود. زیرا می دانند که اگر به گردنشان بیفتد هزینه های زیادی را تحت عنوان خسارت باید به فرد مربوطه بپردازند.

بنابراین بهتر است که کارفرمایان به دنبال علاج واقعه قبل از وقوعش باشند. زیرا زمانی که مسائلی مثل سلامت کارگران در محیط های تحت نظارت آنها پیش بیاید دیگر کار از کار گذشته است و باید خسارت های سنگینی بپردازند.

 

تاثیر استفاده از دستکش کار برای سلامت کارگران

استفاده از ابزارهای ایمنی تاثیرات مثبتی را در سلامت افراد ایفا می نماید. هر چه از ابزار بهتری استفاده نمایید میزان خطرات را برای دستان خود کاهش داده اید و ضریب امنیت بیشتری برای خود و کارگرانتان ایجاد کرده اید.

 

از کار افتاده نمی شوند:

محیط های کاری همواره با خطراتی همراه هستند که تنها را جلوگیری کردن از این خطرات استفاده از ابزارهای مناسب جهت سلامت کارگران است. این ابزارها با ایمنی ای که ایجاد می نمایند میزان خسارت را به صفر رسانده یا در حد بسیار زیادی کاهش می دهند.

وجود این ابزار کمک می کند سانحه ای برای کارگر پیش نیاید و از کار افتاده نشود. بدترین خبر برای یک کارگر این است که دستانش که بزرگ ترین سرمایه اش می باشند به طور ناگهان صدمه ببیند و دیگر نتواند به انجام کارش بپردازد.

 

جلوی خطرات احتمالی به خوبی گرفته می شود:

در محیط های کار همواره خطر هست و کسی نمی تواند منکر وجودش بشود. زمانی که کارفرما مسائل را جدی بگیرد و ابزار ایمنی تهیه نماید خطرات احتمالی که ممکن است برای سلامت کارگران پیش بیاید تا حد زیادی کاهش می یابد. نبودن این خطرات موجب می شود تا کارها به نحو بهتر و مناسب تری به سرانجام برسد.

 

بی جهت پولشان صرف مسائل درمان نمی شود:

سلامت کارگران مسئله ای نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت. اگر این مسئله توسط کارفرما جدی تلقی شود کارگر سالم می ماند و مجبور نمی شود پولی را که به واسطه تلاشش به دست آورده است برای مسائل مربوط به سلامت خود خرج نماید که اتفاق خوبی خواهد بود.

 

نرمی و لطافت دست هایشان از بین نمی رود:

دست انسان یکی از اندام هایی است که به صورت طبیعی لطیف هستند و اگر توسط ابزارهایی مثل دستکش کار مورد مراقبت قرار بگیرند لطافت خود را حفظ می نمایند و سلامت کارگران را به این صورت رقم می زنند. دست هایی که زمان کار از ابزاری مثل دستکش بهره نبرد به مرور زمان زمخت می شود و موجب آزار و اذیت خواهد بود.

دستکش کارگری

استفاده از دستکش کار تاثیر بسزایی در حفظ سلامت و بهداشت کار دارد که در این لینک بیشتر بررسی شده است.

میزان تولیدات کارخانه افزایش می یابد:

تمامی صاحبان کار علاقه دارند که کارخانه آنها بتواند محصولات بیشتری تولید نموده و به بازار عرضه نماید تا بر میزان سودهایشان افزوده گردد. افزایش میزان محصولات زمانی ممکن می شود که شما سلامت کارگران را با ابزارهایی مثل دستکش تامین نمایید تا از نظر روانی بدون دغدغه بتوانند به کار در محیط کارخانه بپردازند. نبودن دغدغه خود به خود موجب جسارت بیشتر کارگر شده و موجب رشد میزان تولید می گردد.

 

دست ها دچار صدمات استخوانی نمی شوند:

بعضی از شغل های صنعتی هستند که اگر کارگر در زمان کار از دستکش مناسب استفاده ننماید دستانش دچار خساراتی می شود که تا پایان عمر با او خواهد بود. سلامت کارگران اگر در نظر گرفته نشود و دچار چنین مشکلی شوند کارها با وقفه همراه خواهد بود که از نظر اقتصادی چیزی جز ضرر برای صاحب کار نیست که خود را معمولا در کوتاه مدت و دراز مدت نشان می دهد.

 

در انتها

همان طور که در مقاله اخیر خواندید دستکش کار یکی از لوازمی می باشد که بر روی سلامت کارگران تاثیرات جسمی و روحی بزرگی می گذارد. کارگری که مجهز باشد با خیال راحت تر کار می کند و اگر خدای نکرده بر اثر نبودن لوازم ایمنی کارگری آسیب ببیند کارفرما مسئول خواهد بود.

در آخر لازم به ذکر می باشد که شرکت ایران سکو با سال ها تجربه در زمینه تولید ابزار و لوازم ایمنی مثل دستکش ایمنی آمادگی دارد تا آنها را در اختیار شما کارخانجات صنعتی قرار دهد تا سلامت کارگران تان حفظ شود. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *