ایران سکو

5 نکته ی بهداشتی و ایمنی برای دستکش های ضد حساسیت در صنایع

مقدمه

دستکش ضد حساسیت امروزه در سایزهای مختلف تولید می شود تا توسط افراد در صنایع مختلف به کار گرفته شود. این دستکش ها به خاطر جنس الیافی که دارند در زمان کار، راحتی دست ها را تضمین می نمایند تا سرعت انجام کارها بیش از گذشته افزایش یابد.

معمولا افرادی رو به استفاده از دستکش های ضد حساسیت می آورند که نسبت به عرق مداوم و آلودگی های محیطی به شدت حساسیت دارند و اگر دستانشان در مجاورت آنها قرار بگیرند دچار خارش های پوستی شدید یا خشکی بیش از اندازه می شوند.

همچنین بعضی از افراد به لاتکس و اجناسی از این دست به شدت حساسیت دارند و نمی توانند دستانشان را در مجاورت آنها قرار دهند از همین رو از دستکش های ضد حساسیت استفاده می کنند تا عرق دستانشان را در زمان انجام کارها جذب نماید.

به طور کل کسانی که از دستکش ضد حساسیت استفاده می کنند قصد دارند تا دستانشان را از موردی خاص یا از محیط اطرافشان دور نگه دارند. زیرا در طول زمان فهمیده اند که سلامت دستانشان با سرعت انجام کارها رابطه مستقیم دارد.

دستی که حساس است اگر از عوامل حساسیت زا دور نگه داشته شود در واقع دچار مشکلاتی مثل خارش های شدید پوستی یا التهابات ناشی از برخورد با بعضی از اجسام نمی شود. در واقع کار این دستکش ها، آسان کردن فعالیت ها به گونه ای است که افراد دچار هیچ گونه مشکل خاصی نشود.

 

دستکش ضد حساسیت چیست؟

نوعی دستکش است که از الیاف نخ یا پنبه بسیار با کیفیت تهیه می شود که به خوبی عرق دستان را جذب می کند تا دچار التهاب یا خارش نشوند. این دستکش همچنین موجب می شود تا آلودگی های اطراف به دست افرادی نسبت به این مورد بسیار حساس هستند موجب آزار و اذیتشان نشود تا فرد بتواند در محیط های کاری بهترین عملکرد را از خود داشته باشد.

دستکش بافت

درباره دستکش ایمنی و استفاده آن در صنعت بیشتر بخوانید

انواع دستکش ضد حساسیت:

دست بعضی از افراد به نسبت افراد عادی از حساسیت بسیار بالاتری برخوردار هستند و به همین دلیل باید در زمان کار بین دستانشان با محیط اطراف به وسیله یک دستکش که جنس با کیفیتی دارد فاصله بیندازند. در واقع استفاده از این دستکش است که موجب می شود تا افراد بتوانند در محیط کار خود فعالیت داشته باشند.

 

نخی پارچه ای:

دستکش ضد حساسیتی که از جنس نخی پارچه ای باشد قدرت جذب عرق بالایی دارد. این دستکش ها معمولا به صورت چند لایه درست می شوند تا میزان تاثیر بالاتری در زمان انجام کارها داشته باشند و کارها با سرعت مناسبی پیش برود.

 

پنبه ای:

معمولا دستکش های ضد حساسیتی که از جنس پنبه تهیه می شوند کیفیت بسیار بالایی دارند. این دستکش ها معمولا مناسب برای افرادی هستند که می خواهند بین دستانشان با محیط آلوده اطراف فاصله بیندازند تا دچار مشکل نشوند.

 

تکنولوژی نانو:

امروزه تکنولوژی نانو نیز به کمک تولید دستکش های ضد حساسیت آمده تا با فشرده کردن مناسب مولکول های بین پارچه ها اجازه ندهد که آلودگی ها به راحتی به داخل دستکش نفوذ کنند تا افراد در زمان انجام کارهای خود بتوانند به خوبی مشغول انجام کارهایشان شوند.

دستکش بافت

بررسی انواع دستکش منعطف در صفحه اصلی ایران سکو

5 نکته ی بهداشتی و ایمنی دستکش های ضد حساسیت:

نکات زیادی می توان در مورد دستکش های ضد حساسیت گفت ولی از آن جایی که در این مقاله باید به 5 نکته اشاره نماییم به همین اکتفا می نماییم. در واقع دستکش هایی که برای دست های حساس تولید می شوند با داشتن بعضی از قابلیت ها موجب می شوند تا افراد برای تهیه کردنشان به خود شک راه ندهند.

 

قابلیت شستشو دارند:

معمولا دستکش ها به مرور زمان آلودگی را به خود جذب می کنند و برای این که برای دستان مشکل ایجاد نکنند به عبارتی باید توسط مواد شوینده مورد مراقبت قرار بگیرند تا بتوانند از پس انجام کارهای محوله خود بربیایند. معمولا دستکش های ضد حساسیت با کیفیت دارای قابلیت شستشو هستند که یک آیتم ویژه به حساب می آید.

در واقع دستکش هایی که با برخورد به محیط اطراف و یا جذب کردن عرق دچار آلودگی شده اند اگر عوامل آلوده کننده از آنها دور نشود دیگر آن خاصیت اولیه خود را ندارند و نمی توانند سلامت دستان افراد را تضمین نمایند.

 

از الیاف پنبه با کیفیت تهیه می شوند:

پنبه هایی که در بازار موجودند دارای کیفیت های متفاوتی هستند و معمولا بنا بر حساسیت موضوعات از کیفیت های مختلف آنها در جای خود استفاده می شود. جاهایی مثل تولید ابزار بیمارستانی یا دستکش ضد حساسیت لازم است که کیفیت پنبه بالا باشد تا بتواند به خوبی وظیفه اش را انجام دهد.

تجربه نشان داده است که هر چه کیفیت پنبه موجود در دستکش بالاتر باشد دستکش قادر خواهد بود تا سلامت دستان مصرف کننده را به نحو شایسته تری تضمین نماید. در واقع پنبه با کیفیت استفاده شده در دستکش به خوبی عوامل آلوده کننده را جذب می نماید و باعث راحتی افراد می شود.

 

سلامت دست ها را تضمین می کنند:

دست ها یکی از ارکانی هستند که اگر سلامت آنها تضمین شود افراد به خوبی خواهند توانست سلامت خود را در محیط های شغلی که دارای آلودگی هستند حفظ نمایند. در واقع دست یکی از اعضایی است که اگر آلوده شود ممکن است این آلودگی به داخل بدن راه پیدا کند.

در طول روز ما آدم ها بارها و بارها به صورت خود دست می زنیم و اگر آنها توسط دستکش ضد حساسیت در زمان کار مورد مراقبت قرار نگرفته باشند این آلودگی به راحتی به داخل بدن سرایت می کند و موجب بیماری می شود.

 

مچ این دستکش ها کشی می باشد:

به علت حساس بودن دستان معمولا مچ دستکش های ضد حساسیت را به صورت کشی طراحی می کنند زیرا به مرور زمان به دست آورده اند که اگر این دستکش ها لیز بخورند و به خوبی بر سر جای خود نمانند ممکن است عوامل آلوده کننده به راحتی به داخل آن نفوذ کنند و نتوانند سلامت دستان را به خوبی تضمین نمایند که اصلا اتفاق خوبی به حساب نمی آید. در واقع نفوذ عوامل آلوده به داخل آنها می توانند باعث آزار و اذیت یا بیماری فرد استفاده کننده شوند.

 

این دستکش ها در بسیاری از صنایع به کار گرفته می شوند:

دستکش‌ها اغلب از مواد نخی طبیعی یا مصنوعی بافته می‌شوند. از جمله کاربردهای اصلی آنها در حوزه‌هایی همچون صنعت الکترونیک، پزشکی، آزمایشگاهی و صنایع غذایی است. این دستکش‌ها به خاطر خصوصیات ضدحساسیت و نیز ارتفاع پوششی که ارائه می‌دهند، در محیط‌هایی که تماس با مواد حساسیت‌زا دارند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین، دستکش‌های نخی به عنوان یک گزینه خوب برای افرادی که به مواد دیگر حساسیت دارند و یا به دنبال یک حالت طبیعی‌تر هستند، ترجیح داده می‌شوند. این دستکش‌ها علاوه بر اینکه حساسیت کمتری در پوست ایجاد می‌کنند، مقاومت مناسبی نیز در برابر آسیب‌ها و سایش دارند.

به طور کل فعالیت در محیط های صنعتی همراه با آلودگی و حساسیت هایی است که اگر افراد نتوانند آنها را از دستان خود دور نگه دارند نخواهند توانست به صورت کاملا مناسب به انجام فعالیت بپردازند. استفاده از دستکش های ضد حساسیت در این صنایع می توانند کمک کنند تا عوامل آلوده از دست ها دور بمانند که این موضوع کمک می کند تا سلامت افراد نیز تضمین شود.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید دستکش ضد حساسیت موجب می شود تا افراد در زمان فعالیت در محیط های کاری از تمرکز بهتری برای انجام کار خود برخوردار شوند. در واقع این دستکش ها با جذب کردن عرق باعث میشوند تا دست افراد استفاده کننده دچار خارش شدید یا التهاب نشود.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت ایران سکو با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع دستکش های کار این آمادگی را دارد تا محصولاتش را برای شما مشتریان عزیز به هر نقطه از کشور که سفارش دهید با سرعت تمام ارسال نماید. برای کسب کردن اطلاعات بیشتر با شماره های پشتیبانی ما تماس بگیرید.

دستکش بافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *