ایران سکو

استفاده از کفش ایمنی چه مزایایی دارد؟

مقدمه

پا یکی از قسمت های مهم بدن کارگر است که باید برای محافظت از آن هر اقدامی لازم است انجام شود یا هر وسیله ای برای ایمن شدن آن به کار گرفته شود. کفش ایمنی یکی از لوازمی است که می تواند این حفاظ را در برابر خطرات موجود در محیط های کار به وجود بیاورد.

این کفش ها معمولا از اجناسی تهیه و تولید می شوند که پای کارگر زمان انجام فعالیت احساس راحتی و ایمنی کند، این کفش ها کلا در قسمت جلویی و قسمت های کناری تقویت شده تر هستند و می توانند در برابر عوامل آسیب زا مقاومت مناسبی نشان دهند.

طبق یک تحقیق صورت گرفته در مورد سلامت کارگران در محیط کار، کارگرانی که از کفش ایمنی در محیط های شغلی خود بهره می برند میزان بازدهی بیشتری دارند، دلیل این امر هم به راحتی خیال آنها بر می گردد که موجب ایجاد تمرکز بیشترشان روی کار می شود.

استفاده از کفش ایمنی کمک می کند تا پای کارگر در مواجهه با عواملی که خطرناک هستند توان مقابله داشته باشد و به آسانی دچار آسیب دیدگی های ناشی از حوادث محیطی نشود تا بتواند به فعالیت های خود با دقت و توان بیشتری ادامه دهد.

استفاده از کفش ایمنی مزیت هایی دارد و برای این که شما خوانندگان عزیز با آنها آشنایی پیدا کنید مهم ترین هایش را نام می بریم و تا جایی که در حوصله این متن بگنجد آنها را توضیح می دهیم تا آگاهی نسبی ای در این مورد پیدا کنید.

تعریف کفش ایمنی:

نوعی کفش است که با توجه به نوع شغل و حرفه با کیفیت ها و مقاومت های مختلفی تولید می شود تا پای کارگران را در برابر عوامل خطرناکی که در محل کار وجود دارد مورد محافظت قرار دهد. برای خرید این کفش ها هر چه اطلاعات بیشتری داشته باشید نوع مناسب ترش را تهیه خواهید کرد.

کفش ایمنی

کفش ایمنی چه تاثیری بر روی سلامت کارگر دارد؟

این کفش ها به علت دوام و کیفیتی که دارند می توانند سلامت پاها را تضمین نمایند، زمانی که کارگر از آنها استفاده می کند، احتمال آسیب دیدگی او از طریق سقوط یک شی سنگین روی پا کاهش می یابد که همین خود نشان می دهد چقدر در حفظ سلامت کارگر تاثیرگذار می باشد و کمک می کند.

مزیت های استفاده از کفش ایمنی:

محیط های کار به شدت خطرناک هستند و استفاده از ابزاری مثل کفش ایمنی جز ضروریات کار است زیرا همین ابزار ایمنی هستند که سلامت کارگران را در محیط های کاری تضمین می نماید. برای این که بیشتر به اهمیت استفاده از این ابزارها پی ببرید در ادامه مزیت هایش را برای شما می گوییم تا به آگاهی تان کمک کند.

جلوگیری از آسیب به پا در محیط های خطرناک:

بسیاری از محیط های کاری به خاطر نوع فعالیت یا ابزارهایی که در آنجا وجود دارند به شدت خطرناک هستند و امکان رخ دادن هر حادثه ای در آن وجود دارد، زمانی که ابزاری مثل کفش ایمنی مورد استفاده قرار بگیرد از این خطرات جلوگیری می کند و کارگر را مصون می دارد.

محافظت در برابر سوختگی:

در شغل هایی که متخصصان و کارگران با لوازم بیش از اندازه داغ سر و کار دارند، احتمال برخورد اجسام داغ با اعضای بدن یا ریختن مایع داغ روی اندامی همچون پا وجود دارد که معمولا در این محیط ها کارگران با پوشیدن کفش ایمنی این خطرات را از خود دور می کنند.

این کفش ها به علت مقاومت بسیار بالایی که دارند در زمان برخورد با این عوامل اجازه نمی دهند که به پای مصرف کننده برسد و او را دچار آسیب کنند، این مصونیت کمک می کند تا کارگر در محیط کار با این عوامل خطرناک جسورانه تر روبرو شود و کارها را پیش ببرد.

مواد شیمیایی به پا آسیب نمی زنند:

فعالیت در مشاغلی مثل پتروشیمی ها، باطری سازی ها و غیره که با مواد شیمیایی بسیار خطرناک سر و کار دارند به شدت می تواند به پا یا دیگر اندام کارگر آسیب برساند، برای جلوگیری از این آسیب ها بهتر است از ابزارهایی مثل کفش ایمنی کمک گرفته می شود.

این ابزارها به خاطر لایه های مقاومی که دارند اجازه نمی دهند تا این مواد خطرناک خود را به پوست پای کارگر برسانند و او را دچار آسیب نمایند، در حقیقت استفاده از کفش های ایمنی است که فعالیت در این مکان ها را ممکن میسازد وگرنه احتمال هر اتفاقی وجود خواهد داشت.

گرم نگه داشتن پا در شرایط هوایی سرد:

بعضی از فعالیت ها مثل کوه نوردی که نیاز به گرم نگه داشتن اندام ها است معمولا از ابزارهایی مثل کفش ایمنی استفاده می کنند. در شرایط جوی که همه جا برف و یخ است اگر از پاها به خوبی مراقبت نشود خون به آنها نمی رسد و دچار سستی می شوند.

اگر برای افرادی که کوهنوردی می کنند این اتفاق رخ بدهد و به واسطه سست شدن پاها نتوانند حرکت کنند ممکن است جان خود را در میان برف و یخ از دست بدهند، یک کفش مناسب این خطرات را رفع می کند و آنها بدون نگرانی می توانند مسیرهای برفی و یخی را به راحتی بپیمایند.

کاهش خستگی و راحتی در طول کار:

یکی از مسائلی که ممکن است در طول کارها کارگران را دچار خستگی کند مدت زمان طولانی فعالیت است، اگر کارگر کفش ایمنی مناسب پوشیده باشد این خستگی ها بر او چیره نمی شود و می تواند به کارهای خود با دقت بالا ادامه دهد.

معمولا این کفش ها در قسمت های داخلی خود بر خلاف لایه های بیرونی بسیار نرم و راحت هستند که همین مسئله موجب می شود تا کارگران زمان پوشیدنشان احساس راحتی داشته باشند و بدون نگرانی از خطرات محیط اطراف به فعالیت های خود ادامه دهند.

حفاظت در مقابل حوادثی مثل الکتریسیته:

در بعضی از مشاغل که با لوازم الکتریکی خطرناک و یا با دکل های برق فشار قوی کار دارند احتمال برق گرفتگی بسیار بالا است، کارگران در این جور مشاغل معمولا از یک کفش ایمنی مناسب استفاده می کنند تا اتصال با زمین را قطع نمایند.

زمانی که اتصال با زمین توسط یک کفش عایق قطع باشد احتمال برق گرفتگی به شدت کاهش می یابد. الکتریسیته توسط کفش دفع می شود و احتمال این که افراد مشغول به کار را دچار خطرات ناشی از برق کنند به صفر می رسد و سلامتشان حفظ می شود.

اطلاعات تخصصی درباره دستکش کار و لوازم ایمنی ایران سکو در صفحه فروشگاه ایران سکو

کفش ایمنی

محافظت بالا در برابر ضربه ها:

بزرگترین مزیت کفش ایمنی خاصیت ضد ضربه بودن آن است، زمانی که در محیط های کار ضربه ای ناگهانی از سوی ابزار یا دستگاه ها به پای کارگر وارد شود این لوازم ضربه را دفع می نمایند و جلوی آسیب دیدنش را می گیرند، این کفش ها در قسمت های بالایی و کناری به شدت تقویت شده هستند که موجب می شود تا مناسب برای کارگاه های صنعتی پر خطر باشند.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید کفش ایمنی نوعی پوشش و حفاظ است که به راحتی پاها را در زمان انجام فعالیت های شغلی مصون نگه می دارد، مزیت های استفاده از این کفش به حدی زیاد است که کمتر کارگری می تواند از آن بگذرد و برای سلامتش آن را به کار نگیرد.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت ایران سکو با سال ها تجربه در زمینه تولید دستکش و پخش تجهیزات ایمنی همچون کفش و کلاه ایمنی این آمادگی را دارد تا محصولاتش را برای شما مشتریان عزیز و گرامی ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات جدید با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *