ایران سکو

بررسی قابلیت های دستکش ایمنی منعطف در صنایع

مقدمه

دست ها بزرگترین سرمایه یک کارگر هستند از همین رو ضروری است که از آنها در زمان انجام دادن فعالیت های شغلی به نحو احسن مراقبت نمایید. برای این که مراقبت از دستان ممکن شود امروزه کارگران از دستکش های ایمنی منعطف در انواع گوناگون استفاده می کنند.

این مدل دستکش ها علیرغم این که منعطف هستند مقاومت بسیار بالایی دارند. دلیل مقاوم بودنشان هم بر می گردد به مواد اولیه ای که برای تولید آنها به کار گرفته می شود. معمولا برای تولید این دستکش ها در لایه زیرین دستکش از فلز نرم و یک لایه رویی به کار گرفته می شود.

فلزی که در این دستکش منعطف در لایه زیرین به کار گرفته می شود مقاومت آن را به میزان زیادی تضمین می نماید. در واقع بسیار ضروری است که دستکش ها در بعضی از مشاغل چنین مقاومتی را داشته باشند که اگر چنین نباشد فاجعه رخ خواهد داد.

بسیاری از مشاغل در محیط های صنعتی هستند که میزان خطرات بسیار زیاد و جبران ناپذیری را برای دست های کارگران می توانند ایجاد کنند. اگر برای حفظ دست کارگرانی که در چنین محیط هایی کار می کنند از دستکش فلزی منعطف استفاده نشود در واقع خسارت به خود صاحب کار است.

استفاده از دستکش هایی که انعطاف قابل قبولی ندارند باعث می شود تا کارگر در زمان انجام کار احساس راحتی نکند و به همین دلیل کارها با آن سرعتی که باید انجام نشود. تجربه نشان داده کارگری که احساس راحتی می کند قطعا بسیار بهتر از پس انجام کارها بر می آید.

نکته دیگری که در مورد دستکش های ایمنی منعطف می توان ذکر کرد برمی گردد به این نکته که خیال کارگران را تا حد زیادی راحت می کند. در واقع مقاوم بودن آنها باعث می شود تا کارگر در زمان انجام کار ذهنش مدام درگیر این نباشد که ممکن است اتفاقی بیفتد.

کارگری که دست هایش در زمان کار در محیط های صنعتی محافظت شده باشد و آرامش ذهن بیشتری داشته باشد قطعا بر روی کار خود تمرکز بیشتری می نماید. تمرکز بر روی کار باعث می شود تا در نهایت سود حاصل از آن به جیب صاحبان کار برگردد.

قابلیت های دستکش ایمنی منعطف:

بسیار اهمیت دارد که کارگران دستکش های ایمنی را در زمان انجام فعالیت به کار بگیرند. به کار گرفتن این دستکش ها در واقع کمک می کند تا سلامت دستان آنها تضمین شود که از نظر روانی بسیار بر روی انجام فعالیت های آنها اثر گذار است.

کارگری که خیالش از سلامت دستانش راحت باشد بسیار بهتر و سریع تر کارهای خود را انجام می دهد زیرا می داند که هیچ عامل خطرناکی سلامت دستانش را به واسطه دستکش ایمنی منعطف تهدید نمی نماید که بسیار بر روی سرعت و کیفیت کارش اثر مثبت دارد.

دستکش کار

حتما به مقاله ی کلاه صنعتی سر بزنید.

ایمنی دست را بهتر تضمین می نمایند:

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم دست ها بزرگترین سرمایه یک کارگر می باشد و اگر از آنها در زمان کار به خوبی نگهداری نکند نخواهد توانست با کیفیت مناسب به انجام فعالیت بپردازد و سرعت و کیفیت کارهایش پایین خواهد بود.

در واقع استفاده از دستکش ایمنی منعطف می تواند کمک کند که کارگر سلامت دستانش در زمان انجام فعالیت تضمین شود. کارگری که خیالش راحت باشد قطعا بسیار بهتر می تواند فعالیت کند که مسلما سود آن برای صاحب کار خواهد بود.

به خوبی دور تا دور دست محکم می شود:

از مزیت های دستکش منعطف این است که به خوبی می تواند دور تا دور دست ها را بگیرد تا به خوبی سلامت آن حفظ شود. این دستکش ها به علت انعطافی که دارند به خوبی بر روی دست فیت می شوند و احتمال این که در زمان کار لیز بخورند و از دست خارج شوند وجود ندارد.

اگر دستکش در زمان کار لیز بخورد و مدام تمرکز کارگر را بهم بریزد قطعا نمی تواند در امر سالم نگه داشتن دستانش موفق عمل کند که این خود بر روی کیفیت انجام کار اثر می گذارد و این اصلا اتفاق خوب و مناسبی نیست.

مقاومت بالایی دارد:

دستکش های منعطف به علت استفاده از فلز و لاتکس باهم از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است که همین امر موجب می شود تا برای استفاده در محیط های صنعتی بسیار مناسب باشد و در واقع مقاومت بالایش سالم ماندن دستان کارگران را تضمین نماید.

معمولا تجهیزات مقاوم ماهیتی خشک و زبر دارند تا بتوانند در مقابل ضربه ها دوام بیاورند ولی در مورد این دستکش ها چنین چیزی نیست که آن هم بر می گردد به جنس فلزی که در لایه زیرین استفاده می شود که علاوه بر مقاومت، دارای انعطاف مناسبی نیز هستند.

لوازم تیز نمی تواند در آن نفوذ کند:

یکی از مزیت های بسیار خوب دستکش ایمنی فلزی منعطف این است که لوام تیزی مثل ابزار تیز صنعتی نمی تواند در آن نفوذ کند و به دست هایی که درون آن قرار دارد آسیب برساند. غیر قابل نفوذ بودن این دستکش ها باعث می شود تا سالم ماندن دست ها تضمین گردد.

در محیط های صنعتی کارگر در مجاورت ابزارهای تیز قرار دارد و اگر دستانش را به وسیله دستکش مناسب نپوشاند سرعت انجام کارش به علت این که خیالش راحت نیست کاهش می یابد.

دستکش منعطف

درباره دستکش ایمنی و ویژگی هایش در صفحه اصلی ایران سکو بخوانید

در محیط های صنعتی انجام شدن سریع کارها بسیار مورد علاقه صاحبان کار است اما این اتفاق نمی افتد مگر این که سلامت دستان کارگر به وسیله دستکش ایمنی تضمین شود. در واقع این دستکش ها از نظر روانی بر روی ذهن کارگر تاثیر مثبت می گذارد که خطری او را تهدید نمی کند و در نهایت این حس اطمینان بر روی سرعت کارش قابل مشاهده است.

بخاطر منعطف بودن می توان این دستکش ها را در هرجایی استفاده کرد:

فعالیت های صنعتی انواع و اقسام گوناگونی دارند که هر کدام مشکلات و خطرات خود را دارند ولی تنها نکته ای که اثبات شده و آن را می شود به شما انتقال داد این است که اگر سلامت دست کارگر به وسیله دستکش منعطف تضمین شده باشد بدون شک فعالیت ها به شکل بسیار بهتری انجام می شود و سودش به جیب صاحب کار بر می گردد.

احتمال وقوع حوادث غیر مترقبه کاهش می یابد:

محیط های کاری صنعتی با حوادث ناگهانی و سهل انگاری کارگر گره خورده است. نیاز نیست حتما حادثه اتفاق بیفتد بلکه گاهی سهل انگاری کارگری که از دستکش ایمنی منعطف استفاده نکرده خود کافی است تا اتفاقاتی را رقم بزند که در نهایت جز دردسر برای صاحب کار و ناقص شدن دست های کارگر چیز دیگری به دنبال نخواهد داشت.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید تهیه کردن یک دستکش ایمنی منعطف از ضروریات فعالیت در محیط های صنعتی است. اگر چنین ابزاری را صاحبان کار در اختیار کارگران قرار ندهند در واقع باعث می شوند تا آرامش روانی ای که باید داشته باشند به خوبی شکل نگیرد و کارگر نتواند به خوبی بر روی انجام دادن کارهایش تمرکز لازم را انجام دهد.

در آخر لازم به گفتن است که شرکت ایران سکو با سال ها تجربه در زمینه تولید دستکش های کار صنعتی این آمادگی را دارد تا آنها را برای شما مشتریان عزیز به هر نقطه که اراده کنید ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و کیفیت به آدرس سایت و یا با شماره های پشتیبانی شرکت ما که در صفحه تماس باما قرار داده شده، تماس حاصل فرمایید.

دستکش کار منعطف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *