ایران سکو

کاهش خستگی با استفاده از دستکش کار

مقدمه

اکثر محیط های کاری همراه با ملالت و سختی است و در صورتی که ابزار مناسب ایمنی در اختیار کارگر قرار نگیرد مشکل ساز است. در واقع ابزارهای ایمنی مناسب باعث می شوند تا کارگر بهتر بتواند فعالیت کند و دچار خستگی های مفرط نشود.

وقتی صحبت از کاهش خستگی می کنیم منظور فقط خستگی جسمی نیست بلکه منظورمان خستگی های روحی هم می باشد. تجربه نشان داده است که خستگی های روحی در نهایت خود را در قالب خستگی ها و دردهای جسمانی پدیدار می سازند.

برای این که بتوان در محیط های کاری از خستگی مفطر کارگران جلوگیری کرد، کارفرما می بایست ابزار مناسب ایمنی را تهیه نماید و در اختیار کارگران قرار دهد تا آنها با خیال بسیار راحت تر به انجام وظایفی که به او محول شده است بپردازد.

این ابزارهای ایمنی در محیط کار موجب می شوند تا کارگران در برابر خطرات کار، حفاظت بسیار بهتری پیدا کنند و کارها را با دقت و سرعت بیشتری پیش ببرند. زمانی که کارگر ابزار مناسب در اختیارش باشد و ذهنش درگیر نباشد خود به خود با کاهش خستگی مواجه می شود.

اگر به محیط های کارگری بروید و بررسی نمایید، تمام کارفرماهایی که دستکش مناسب در اختیار کارگر قرار داده اند میزان تولید بیشتری دارند زیرا کارگر در زمان کار به طور مداوم نیاز نیست که یک چشمش به نگهداری کردن از دستانش باشد.

زمانی که تمامی دغدغه کارگر در محیط کاری به حفاظت از دستانش خلاصه می شود، هیچ انگیزه ای چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی برای بهبود راندمان کاری برایش نمی ماند. اصلا زمانی که تمامی ذهن آدم درگیر حفظ سلامتی باشد خود به خود خستگی پیش خواهد آمد.

شاید بتوان به روشنی بیان داشت که ابزار مناسب و میزان ساعت کار مناسب مکمل یکدیگر هستند تا کاهش خستگی را برای کارگران رقم بزنند. هر کدام از این دو مورد که با اشکال مواجه باشد قطعا کارگر را در محیط کار با سختی مواجه خواهد ساخت.

دستکش جوشکاری

اطلاعات مربوط به دستکش کار و در فروشگاه ایران سکو 

در این مقاله به تاثیر دستکش کار در کاهش خستگی خواهیم پرداخت تا بر میزان آگاهی های شما افزوده شود.

دستکش کار

دستکش چه اثری بر روی خستگی جسمی دارد؟

معمولا زمانی خستگی جسمی پیش می آید که کارگر در محیط کار ابزار مناسب در اختیار نداشته باشد و در زمان فعالیت مجبور باشد با تاول، خراشیدگی، سوراخ شدگی، سوختگی و بریدگی دست و پنجه نرم کند که نه تنها او را خواهد آزرد بلکه موجب می شود از کار خود زده شود.

اگر کارفرما اخلاق را رعایت نماید و در ابزارهای ایمنی مناسب مثل دستکش خساست به خرج ندهد در نهایت سودش به خودش باز خواهد گشت. تجربه نشان داده است که ابزار مناسب خستگی را می کاهد و موجب می شود کارگر بسیار بهتر و مناسب تر فعالیت کند.

دستکش مناسب چه تاثیری بر روی خستگی روحی دارد؟

خستگی های روحی خستگی هایی هستند که معمولا به علت پیش آمدن مشکلات جسمی مثل قطع عضو و غیره پیش می آیند. البته این خستگی به صورت پیش فرض ممکن است در کمین بوده باشد ولی با پیش آمدن حادثه خود را نشان بدهد.

تمامی خستگی های روحی یک دوره پنهان دارند که در واقع اگر کارگر در محیط کار ابزار مناسب در اختیارش قرار نگیرد و مشکلی پیش بیاید زمینه این را پیدا خواهند کرد تا خود را بروز دهند. این مشکلات باعث می شوند که کارگر همیشه خسته باشد و با کاهش خستگی مواجه نشود.

تاثیر استفاده از دستکش کار بر کاهش حوادث کاری به صورت اختصاصی در ایران سکو

تاثیر استفاده از دستکش کار در کاهش خستگی:

زمانی که ابزار و دستکش مناسب در محیط کاری توسط کارفرما در اختیار پرسنل قرار می گیرد تاثیر شگرفی بر روی نحوه کارکرد و سرعت آنها می گذارد. در ادامه بعضی از این تاثیرات را برای شما نام برده و مختصر توضیح می دهیم.

کارها سریعتر پیش می رود:

در محیط های کاری سرعت انجام کار یکی از مسائلی است که کارفرما از پرسنل خود انتظار دارد. اگر کارگران سرعت مناسبی نداشته باشند و کارها به خوبی پیش نرود خستگی بر تن آنها می ماند و کارفرما از آنها رضایت نخواهد داشت.

اگر کار با سرعت مناسب همراه شود رضایت را می توان در چهره کارگران و صاحب کار مشاهده کرد. زیرا پیش رفتن بهتر کارها در نهایت باعث می شود تا سود بیشتری به هر دو طرف قضیه برسد تا موجب کاهش خستگی جسمی و روحی شان شود.

دقت انجام کارها افزایش می یابد:

در اختیار داشتن دستکش مناسب موجب می شود تا کارگران با کاهش خستگی جسمی و روحی مواجه شوند که این امر کمک می کند دقت کارها به شدت افزایش یابد. زمانی که دقت در کارهای تولیدی بالا باشد در نهایت مشتریان بیشتر از کارها استقبال کرده و آنها را خریداری می نمایند.

یکی از تاثیرات استفاده از دستکش ایمنی این است که کارگر بدون دغدغه و با دقت کارها را انجام می دهد. خستگی همواره یکی از مشکلاتی است که اگر کاهش نیابد امکان ندارد کارگر بتواند با دقت به انجام وظایف محوله خود بپردازد.

آسودگی خیال یک اثر مثبت است:

یکی از بزرگ ترین مزایای در اختیار داشتن دستکش مناسب آسودگی خیال است که در نهایت موجب می شود تا کارگر با کاهش خستگی روحی مواجه شود. اگر مداوم کار کنید ولی به علت نبودن دستکش مناسب آسودگی خیالی نداشته باشید جز خستگی چیزی بر روی روحتان نقش نخواهد بست.

تجربه سال ها تحقیق نشان داده است که در اختیار بودن ابزار مناسب یکی از دلایلی می باشد که بعضی از کارگاه ها نسبت به کارگاه های دیگر از نظر سود دهی به حد و میزان مطلوب تری دست پیدا می کنند و بازدهی مناسب تری دارند.

کارگران دچار بیماری نمی شوند:

محیط های شغلی همواره پر از عوامل بیماری زا است و اگر دستکش مناسب در اختیار کارگران قرار نگیرد ممکن است آنها دچار بیماری های پوستی و غیره شوند و از کار تعلیق شوند. اگر کارفرمایی بخواهد نشاط کاری در میان پرسنلش به چشم بخورد ابزار مناسبی مثل دستکش را از آنها دریغ نخواهد کرد و با در اختیار قرار دادنش آنها را با کاهش خستگی های جسمی و روحی مواجه می سازد.

جلوی آسیب های اساسی به بدن را می گیرد:

در محیط های کاری همیشه احتمال ضربه خوردن به بدن در صورت نبودن ابزارهای ایمنی ای مثل دستکش هست. برای این که چنین مشکلاتی پیش نیاید و کارگران با پویایی و انرژی کامل به کار خود ادامه دهند، باید تمامی وسایل ایمنی توسط کارفرما تهیه شود تا کارگران با اطمینان از ایمنی خود بیش از پیش به صورت مفید کار کنند.  وجود ابزار ایمنی مثل دستکش در محیط کاری ضروری است و نباید تهیه کردنش را پشت گوش انداخت و صرفه جویی کرد.

دستکش ضد اسید

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید دستکش های ایمنی اگر توسط کارفرمایان مناسب انتخاب و تهیه شوند تاثیر بسیار زیادی در کاهش خستگی کارگران در محیط های کاری دارند. این دستکش ها از آسیب جدی جلوگیری می کنند که مهمترین دغدغه هر کارگر در زمان انجام کار است.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت ایران سکو با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع دستکش های ایمنی این آمادگی را دارد تا محصولاتش را برای شما مشتریان عزیز به هر نقطه که اراده کنید ارسال نماید تا کارگرانتان خستگی در محیط کار را تجربه نکنند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *